Regatta Club

Tideway Sc Sch

All Clubs
All Results

Table Key

Race Hasn't happened yet

Race is Live

Race has Finished

Club Name = Loser

Club Name = Winner

Club Name = Currently racing/yet to race

Video Available

Video Unavailable

View Results Tree

Club timetable

RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBerk..StnNextResultsVideo
209:25C8Intermediate ClubEightsTime Trial
510:45C4+Intermediate ClubCoxed FoursTime Trial
711:40S4xSeniorQuadruple ScullsTime Trial
4815:56C4+Intermediate ClubCoxed FoursHeat
Tideway Sc Sch113TSS113Tideway Sc Sch 
1 - J. Scrine
2 - R. Scanlan
3 - K. Thorne
4 - K. De Gentile-Williams
5 - J. Saunders

Cox - A. Carboo
Grosvenor RC104GRO104Grosvenor RC 
1 - S. Barnard
2 - L. Champion
3 - J. Hulson
4 - J. Fitzpatrick
Cox - E. Williams
178
6617:08S4xSeniorQuadruple ScullsHeat
Bath Univ164BAU164Bath Univ 
1 - C. Cackett
2 - E. Denham
3 - R. Bell
4 - A. Willis
Tideway Sc Sch166TSS166Tideway Sc Sch 
1 - A. Carlton
2 - O. Uguz
3 - G. Grandfield
4 - F. Rawlins
195
7718:30J16 4xJunior 16Quadruple ScullsTime Trial
7818:45J16 4+Junior 16Coxed FoursTime Trial
RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBerk..StnNextResultsVideo
12211:32E1xEliteSingle ScullsQuarter-Final
Tideway Sc Sch365TSS365Tideway Sc Sch 
1 - K. Wilkinson-Feller
Bath Univ366BAU366Bath Univ 
1 - S. Courty
350
12311:36C8Intermediate ClubEightsHeat
Tideway Sc Sch33TSS33Tideway Sc Sch 
1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter
Thames RC38TRC (A)38Thames RC 
1 - C. Loughnane
2 - C. Orrell
3 - H. Laird
4 - R. Bernard
5 - H. Carswell
6 - K. Eskander
7 - K. Woodward
8 - F. Emeney
Cox - N. Kernan
199
17815:24C4+Intermediate ClubCoxed FoursQuarter-Final
Auriol Ken107AKN107Auriol Ken 
1 - J. Innes-Hopkins
2 - A. Hitchens
3 - K. Pankhurst
4 - T. Zwaagstra
Cox - C. Williamson
Tideway Sc Sch113TSS113Tideway Sc Sch 
1 - J. Scrine
2 - R. Scanlan
3 - K. Thorne
4 - K. De Gentile-Williams
5 - J. Saunders

Cox - A. Carboo
347
18716:00J16 4xJunior 16Quadruple ScullsQuarter-Final
Tideway Sc Sch217TSS217Tideway Sc Sch 
1 - A. White
2 - J. Goodall
3 - I. Lack
4 - E. van Wachem
Henley RC206HEN (A)206Henley RC 
1 - G. Brown
2 - A. Weller
3 - C. Russell
4 - C. O'Donohue
334
19516:32S4xSeniorQuadruple ScullsQuarter-Final
Surrey Univ163USU163Surrey Univ 
1 - R. Ebbens
2 - C. Flavin
3 - E. Hatch
4 - C. Gill
Tideway Sc Sch166TSS166Tideway Sc Sch 
1 - A. Carlton
2 - O. Uguz
3 - G. Grandfield
4 - F. Rawlins
330
19916:48C8Intermediate ClubEightsQuarter-Final
Tideway Sc Sch33TSS33Tideway Sc Sch 
1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter
Kingston RC31KRC (A)31Kingston RC 
1 - K. Halle
2 - H. Storen
3 - L. Pettersen
4 - S. Stiling

5 - K. Warner
6 - O. Marshall
7 - E. Bleasdale
8 - D. Esterhuyse
Cox - S. Dore
315
RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBerk..StnNextResultsVideo
31510:28C8Intermediate ClubEightsSemi-Final
Tideway Sc Sch33TSS33Tideway Sc Sch 
1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter
Agecroft RC39AGE39Agecroft RC 
1 - F. Barrand
2 - C. O'Driscoll
3 - K. Silverthorne
4 - G. Miller
5 - C. Walsh
6 - F. Morton
7 - A. Gardiner
8 - C. Grandfield
Cox - M. Vannier
359
33011:28S4xSeniorQuadruple ScullsSemi-Final
Tideway Sc Sch166TSS166Tideway Sc Sch 
1 - A. Carlton
2 - O. Uguz
3 - G. Grandfield
4 - F. Rawlins
Edinburgh Univ170EHU170Edinburgh Univ 
1 - L. Currie
2 - A. Rodahl
3 - M. Buchan
4 - A. Rankin
364
35914:35C8Intermediate ClubEightsFinal
Cantabrigian RC52CAB52Cantabrigian RC 
1 - G. Vann
2 - M. Rose
3 - A. Brownjohn
4 - E. Dalrymple

5 - B. Stratton
6 - J. Bruce
7 - H. Cross
8 - A. Perrin
Cox - E. Momcilovic
Tideway Sc Sch33TSS33Tideway Sc Sch 
1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter
36415:20S4xSeniorQuadruple ScullsFinal
Headington Sch167HED167Headington Sch 
1 - D. Semple
2 - M. Wuethrich
3 - R. Little
4 - K. King-SMith
Tideway Sc Sch166TSS166Tideway Sc Sch 
1 - A. Carlton
2 - O. Uguz
3 - G. Grandfield
4 - F. Rawlins

Events

C8

1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter

C4+

1 - J. Scrine
2 - R. Scanlan
3 - K. Thorne
4 - K. De Gentile-Williams
5 - J. Saunders

Cox - A. Carboo

S4x

1 - A. Carlton
2 - O. Uguz
3 - G. Grandfield
4 - F. Rawlins

J16 4x

1 - A. White
2 - J. Goodall
3 - I. Lack
4 - E. van Wachem

J16 4+

1 - H. van Wachem
2 - A. Mavra
3 - O. Supple
4 - H. Joss
Cox - E. Campbell

E1x

1 - K. Wilkinson-Feller