Regatta Club

Thames RC

All Clubs
All Results

Table Key

Race Hasn't happened yet

Race is Live

Race has Finished

Club Name = Loser

Club Name = Winner

Club Name = Currently racing/yet to race

Video Available

Video Unavailable

View Results Tree

Club timetable

RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBuck..StnNextResultsVideo
RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBuck..StnNextResultsVideo
10108:45J4xJuniorQuadruple ScullsTime Trial
10510:24SLwt 1xSenior LightweightSingle ScullsQuarter-Final
[Thames RC]
Thames RC1336 TRC 336 Thames RC 
1 - S. Perry
[Edinburgh Univ]
Edinburgh Univ2339 EHU 339 Edinburgh Univ 
1 - L. Mcdonald
317
11010:44ELwt 2-Elite LightweightPairsQuarter-Final
[Thames RC]
Thames RC2321 TRC (B) 321 Thames RC 
1 - E. Garratt-Smith
2 - S. Fabes
[Commercial RC (IRE)]
Commercial RC (IRE)1328 ZCR 328 Commercial RC (IRE) 
1 - h. o neill
2 - g. crowe
321
11210:52ELwt 2-Elite LightweightPairsQuarter-Final
[Wallingford RC]
Wallingford RC2325 WRC 325 Wallingford RC 
1 - P. Birch
2 - L. Hart
[Thames RC]
Thames RC1330 TRC (A) 330 Thames RC 
1 - N. Hardy
2 - L. Coad
322
11811:16S1xSeniorSingle ScullsQuarter-Final
[Reading RC]
Reading RC177 RDG 77 Reading RC 
1 - L. Meridew
[Thames RC]
Thames RC282 TRC 82 Thames RC 
1 - J. Cole-Hossain
325
12311:36C8Intermediate ClubEightsHeat
[Tideway Sc Sch]
Tideway Sc Sch133 TSS 33 Tideway Sc Sch 
1 - H. Smith
2 - K. Erickson
3 - M. Hollands
4 - A. Keith
5 - E. Peebles
6 - C. Ricks
7 - S. Trump
8 - K. Potter
Cox - S. Shapter
[Thames RC]
Thames RC238 TRC (A) 38 Thames RC 
1 - C. Loughnane
2 - C. Orrell
3 - H. Laird
4 - R. Bernard
5 - H. Carswell
6 - K. Eskander
7 - K. Woodward
8 - F. Emeney
Cox - N. Kernan
199
16114:16J4xJuniorQuadruple ScullsHeat
[St Paul's Girls]
St Paul's Girls1244 SPG 244 St Paul's Girls 
1 - H. Kirkpatrick
2 - L. Valt
3 - N. Lawless
4 - A. Cowan
[Thames RC]
Thames RC2245 TRC 245 Thames RC 
1 - T. Umbelino-Purton
2 - G. Munyard
3 - J. Price
4 - C. Knight
303
17915:28C4+Intermediate ClubCoxed FoursQuarter-Final
[Lea RC]
Lea RC1111 LEA 111 Lea RC 
1 - R. Minnich
2 - L. Stackpool-Moore
3 - L. Chapman
4 - C. Newbury
Cox - N. Shepherd
[Thames RC]
Thames RC2106 TRC (B) 106 Thames RC 
1 - L. Phillips
2 - L. Thomas
3 - A. Harrison
4 - L. Currey
Cox - C. Carter
348
18015:32C4+Intermediate ClubCoxed FoursQuarter-Final
[Oxford City]
Oxford City1121 COX 121 Oxford City 
1 - L. Taylor
2 - L. Martin
3 - C. Armstrong
4 - C. Larkworthy
Cox - S. Drohan
[Upper Thames RC]
Upper Thames RC2118 UTC 118 Upper Thames RC 
1 - G. Halloran
2 - E. Peacock
3 - R. Cearns
4 - S. Pollok-Morris
Cox - Z. Thomas
348
RaceNo.TimeEventCategoryTypeRoundBerkshire StationBerk..StnBuckingham StationBuck..StnNextResultsVideo
31710:36SLwt 1xSenior LightweightSingle ScullsSemi-Final
[Peterborough]
Peterborough2332 PET 332 Peterborough 
1 - C. Plumb
[Thames RC]
Thames RC1336 TRC 336 Thames RC 
1 - S. Perry
360
32210:56ELwt 2-Elite LightweightPairsSemi-Final
[Thames RC]
Thames RC1330 TRC (A) 330 Thames RC 
1 - N. Hardy
2 - L. Coad
[Oxford ULWRC]
Oxford ULWRC2331 OLW (A) 331 Oxford ULWRC 
1 - J. Tran
2 - R. Anderson
357
35714:25ELwt 2-Elite LightweightPairsFinal
[Univ of London]
Univ of London2322 ULO 322 Univ of London 
1 - K. Wagstaff
2 - S. Hegge
[Thames RC]
Thames RC1330 TRC (A) 330 Thames RC 
1 - N. Hardy
2 - L. Coad
36015:00SLwt 1xSenior LightweightSingle ScullsFinal
[Thames RC]
Thames RC1336 TRC 336 Thames RC 
1 - S. Perry
[Greenbank Falmouth]
Greenbank Falmouth2344 GRF 344 Greenbank Falmouth 
1 - S. Lewis